10 - 13 Mayıs
2018
8. ULUSLARARASI ENDODONTİ SEMPOZYUMU
(Adana HiltonSA)
GÜN SAAT DAK. SAN.
Sedat Küçükay

Sedat Küçükay

POSTACI KAPIYI ÜÇ KERE ÇALAR

Kök kanalı tedavisi sırasında yıllarca kök kanalı içinde bir genişlik oluşturulması ve o boşluğunun kabul edilebilir bir şekilde doldurulması amaçlandı.

Kök kanalı tedavisinde genişletmeden şekillendirmeye geçişle, önce nikel-titanium el aletlerinin sonra da döner alet sistemlerinin yaşamımıza girişi endodontiye renk getirdi.

Döner alet sistemlerinin sayısındaki hızlı artış, hayatımızda bir renk karmaşası yaşattıysa da, döner alet sistemlerinde aranılan özelliklerin netleşmesi ile renkler duruldu diyebiliriz.

Günümüzde kabul edilebilir bir döner alet sisteminin özelliklerini sayabiliyoruz. Gerek metal yapısı gerekse de dizaynı açısından Protaper Next döner alet sistemi bunlardan biri.

Bu sistemin özelliklerini, kullanımını, avantajlarını konuşacağız…

 

THE POSTMAN RINGS THREE TIMES

During root canal therapy it had been aimed for years to enlarge the root canal and to obturate that enlarged space in an acceptable manner.

By the progress of shaping concept in root canal therapy rather than enlarging the root canal, the use of nickel-titanium hand instruments and then the rotary systems embellished endodontics.

Even though the rapid increase in variety of the nickel-titanium rotary systems have initially created confusion somehow in our lives, clarification of the desired properties in these systems helped arrangement.

Currently, Protaper Next is one of the preferred Ni-Ti rotary systems with its metallic structure and the design, as well.

We will talk about the features, the clinical use and the advantages of the Protaper Next rotary system today…

 

Önemli Tarihler

Etkinlik Tarihi

10 - 13 Mayıs 2018

Erken Kayıt Tarihi

07 Nisan 2018

Son Bildiri Gönderim Tarihi

14 Nisan 2018


İletişim Bilgileri

Kosuyolu Mahallesi Ali Nazime Sokak No:45 Kosuyolu 34718 Kadikoy/Istanbul

+90 (216) 428 95 51

endodonti2018@k2-events.com