10 - 13 Mayıs
2018
8. ULUSLARARASI ENDODONTİ SEMPOZYUMU
(Adana HiltonSA)
GÜN SAAT DAK. SAN.
Sema Belli

Sema Belli

 

KANAL TEDAVİLİ DİŞLERİN RESTORASYONUNDA BİYOMİMETİK YAKLAŞIMLAR

Biyomimetik Dişhekimliği Akademisi’ne göre, ‘Biyomimetik Dişhekimliği’, zayıf, kırık ve çürümüş dişleri bakteriyel sızıntıdan koruyacak ve ağız içerisinde uzun süre güçlü kalmasını sağlayacak şekilde tedavi eden, Koruyucu Dişhekimliği’nin bir dalıdır. Adeziv dişhekimliğinde ki son gelişmeler ve fiber materyallerin yardımı ile günümüzde doğala yakın restorasyonlar yaratmak çok daha kolay hale gelmiştir. Peki, endodonti kliniğinde biyomimetik restorasyonlar ile dişleri korumak ve uzun süre ağızda kalmasını sağlamak mümkün müdür?

İşte bu konferansta bu sorunun cevabı aranacak ve endodontik tedavili dişlerin biyomimetik materyaller ve teknikler ile restorasyonu, vakalar ile tartışılacaktır.

BIOMIMETIC APPROACHES IN THE RESTORATION OF ROOT-FILLED TEETH

According to the Academy of Biomimetic Dentistry, Biomimetic dentistry is a type of tooth-conserving dentistry, treats weak, fractured, and decayed teeth in a way that keeps them strong and seals them from bacterial invasion. Today, with the recent developments in adhesive dentistry and with the help of fiber reinforcement materials, it has become much more easy to create biomimetic restorations. Is it possible to save teeth for a long time with biomimetic restorations in the endodontics clinic? In this conference, the answer of this question will be explained and biomimetic restoration of endodontically treated teeth will be discussed in the context of clinical cases.

Önemli Tarihler

Etkinlik Tarihi

10 - 13 Mayıs 2018

Erken Kayıt Tarihi

07 Nisan 2018

Son Bildiri Gönderim Tarihi

14 Nisan 2018


İletişim Bilgileri

Kosuyolu Mahallesi Ali Nazime Sokak No:45 Kosuyolu 34718 Kadikoy/Istanbul

+90 (216) 428 95 51

endodonti2018@k2-events.com