10 - 13 Mayıs
2018
8. ULUSLARARASI ENDODONTİ SEMPOZYUMU
(Adana HiltonSA)
GÜN SAAT DAK. SAN.
Tuğba Türk

Tuğba Türk

REJENERATİF ENDODONTİK TEDAVİLER

Rejeneratif endodontik tedavilerin amacı, hücresel kayıpların geri kazandırılması, sağlıklı ve fonksiyonel bir dentin-pulpa kompleksinin oluşturulmasıdır. Rejeneratif endodontik tedaviler, kök hücre biyolojisi, doku ve genetik mühendisliği alanlarında yaşanan heyecan verici gelişmelerle, daha anlaşılır ve klinikte başarı ile uygulanabilir hale gelmiştir.

Bu sunumda, rejeneratif endodontik tedavilerin klinikteki uygulama basamakları ve örnek vakalar değerlendirilecek, geçmişten günümüze tedavi yaklaşımları, avantaj ve dezavantajlar tartışılacaktır.

REGENERATIVE ENDODONTIC THERAPIES

Regenerative endodontic treatments can be defined as biologically based procedures designed to replace damaged structures, including dentin and root structures, as well as cells of the pulp-dentin complex. The recent scientific advancements in reprogramming and guided differentiation of stem cells, producing biocompatible materials, and scaffolding systems that support cell growth have convinced scientists to apply these technologies to modern endodontology.

This presentation will review and discuss the current clinical protocols of regenerative endodontic treatments and clinical cases.

 

Önemli Tarihler

Etkinlik Tarihi

10 - 13 Mayıs 2018

Erken Kayıt Tarihi

07 Nisan 2018

Son Bildiri Gönderim Tarihi

14 Nisan 2018


İletişim Bilgileri

Kosuyolu Mahallesi Ali Nazime Sokak No:45 Kosuyolu 34718 Kadikoy/Istanbul

+90 (216) 428 95 51

endodonti2018@k2-events.com